youtubeinstagramtwitterfacebook
 
Tauron
Aktualności

Haitańczyk za Antiguańczyka - Kervin Bristol graczem Anwilu

21 października 2015 r. 04:43, Michał Fałkowski

Haitańczyk za Antiguańczyka - Kervin Bristol graczem Anwilu

Uraz Kurta Looby'ego okazał się poważniejszy, niż przewidywano i Antiguańczyk nie może kontynuować kariery w Anwilu Włocławek. Sprawne negocjacje prowadzone przez kilkanaście ostatnich godzin pozwoliły jednak szybko załatać lukę pod koszem. Nowym graczem Rottweilerów został Kervin Bristol, a klub robi obecnie wszystko, by Haitańczyk zadebiutował w meczu z PGE Turowem.

27-letni Kervin Bristol to mierzący 206 cm wzrostu klasyczny środkowy, który od trzech lat zbiera doświadczenie na europejskich parkietach. Z pochodzenia Haitańczyk (posiadający również amerykański paszport), Bristol jest absolwentem uczelni Fordham, którą ukończył w roku 2012. Po NCAA koszykarz podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt – w tureckim Istanbulsporze – a następnie grał również na Słowenii, Ukrainie, w Rosji oraz Francji.

Najnowszy nabytek Anwilu to prawdziwa maszynka do zbiórek. Gdziekolwiek grał, zawsze dawał się we znaki innym środkowym i dominował w polu trzech sekund. A grał w klubach naprawdę klasowych.

Dla ukraińskiego MBC Mikołajów (występował obok Krzysztofa Szubargi) notował przeciętnie aż 12,4 zbiórki na mecz (oraz 12,7 punktu), bez większych problemów wygrywając ligową klasyfikację w tym elemencie. Bardzo skuteczne występy w lidze ukraińskiej, a także wcześniejsze na Słowenii czy Turcji – zawodnik w obu przypadkach notował średnio powyżej 10 zbiórek – doprowadziły Bristola do lukratywnego kontraktu w rosyjskiej Krasnye Krylia Samara przed sezonem 2014/2015. 

Rywalizująca w lidze VTB, ekipa Czerwonych Skrzydeł potrzebowała środkowego, który zapewni im spokój w strefie podkoszowej i Haitańczyk spełnił pokładane w nim nadzieje. Choć grał mniej, niż w poprzednich latach, zbierał średnio 9,6 piłki na mecz, co dało mu drugie miejsce w całych rozgrywkach. Co ciekawe, klubowym kolegą Bristola był wówczas David Jelinek, więc obecność Czecha w Anwilu z pewnością ułatwi środkowemu aklimatyzację w nowym miejscu.

Warto dodać, że nazwisko Bristola przewijało się w rozważaniach trenera Igora Milicicia również przed sezonem, ale z różnych przyczyn zawodnik trafił do Włocławka dopiero teraz. W środę 27-latek rozwiązał swój kontrakt z greckim klubem Nea Kifisia Dimoulas ze względu na niesatysfakcjonującą rolę w drużynie i szybko zdecydował się na umowę we Włocławku. Obie strony związały się porozumieniem do końca sezonu, a przylot gracza spodziewany jest jeszcze przed meczem z PGE Turowem Zgorzelec.

Bristol zastąpi w zespole Rottweilerów Kurta Looby’ego. Uraz Antiguańczka z meczu przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski okazał się poważniejszy, niż pierwotnie się wydawało. Zawodnik przeszedł szereg testów medycznych, które wykazały, że gracza czeka dłuższa przerwa w grze. Tym samym klub skorzystał z klauzuli w umowie umożliwiającej przedterminowe zakończenie kontraktu.

 

Kervin Bristol, 

ur. 4.09.1988, Haitańczyk / Amerykanin

206 cm, środkowy

 

Kariera:

2010 - 2012: Fordham (NCAA)

2012 - 2013: Istanbulspor / Hopsi Polzela

2013: Huracanes del Atlantico (Dominikana)

2013 - 2014: MBC Mikołajów

2014 - 2015: Krasnye Krylia Samara / JDA Dijon

2015 - 2016: Nea Kifisia Dimoulas / Anwil Włocławek

Starsza
Powrót
Nowsza
KupBilety.pl
Następny mecz
Niedziela, 9 października 2016r.
godzina: 12:40
Polpharma Starogard Gdański
Starogard Gdański, Polska
Poprzedni mecz
Anwil Karnety na sezon 2015-2016
Wirtualna Hala Mistrzów
Wirtualna Hala Mistrzów
Historia klubu
Historia WTK
Releacje radiowe
Transmisje On-Line
TKM
TKM
WŁOCŁAWEKANWIL S.A.

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partnerzy